MŚ: Polska na 6. miejscu w tabeli medalowej


Po czterech dniach lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajmują Amerykanie (3 złote, 2 srebrne, 2 brązowe), wyprzedzając Jamajkę i Rosję. Polacy we wtorek nie zdobyli medalu i spadli z trzeciego na szóste miejsce.

Ukraiński prezydent-elekt Wiktor Janukowycz nie weźmie udziału w mszy świętej celebrowanej w dniu jego inauguracji przez zwierzchnika rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, patriarchę Cyryla. Śląsk Wrocław zamierza sprzedać czterech piłkarzy, których wystawił na listę transferową - informuje oficjalny serwis wrocławskiego klubu. Ukraińska rozgrywająca Jana Sawoczkina dołączyła w czwartek do drużyny PlusLigi siatkarek GCB Centrostał Bydgoszcz - poinformował menedżer drużyny Waldemar Sagan.Po kilku tygodniach względnie wysokich strat wśród żołnierzy Brytyjczycy są zdecydowanie przeciwni obecności ich wojsk w Afganistanie. Czarna seria katastrof lotniczych w Rosji: w obwodzie kałuskim spadł samolot szkoleniowy, a pod Moskwą zderzyły się w locie dwa myśliwce. W Rimini musiał natomiast awaryjnie lądować rosyjski samolot pasażerski Boeing 757: płonął jeden z jego silników. Nową koszykarką Lotosu Gdynia została reprezentantka Czarnogóry Milka Bjelica. 29-letnia zawodniczka, która ma 193 cm wzrostu, podpisała z mistrzyniami Polski roczny kontrakt z możliwością przedłużenia go na kolejny sezon.

54 osoby uznano za zaginione w wyniku dzisiejszej katastrofy w Sajańsko-Szuszeńskiej elektrowni wodnej w Chakasji, na południowo-zachodniej Syberii. Wiadomo już, że zginęło siedem osób, a 11 zostało rannych.

Między Irakiem a Syrią wybuchł dzisiaj kryzys dyplomatyczny po odwołaniu przez oba kraje swoich ambasadorów w Bagdadzie i Damaszku. Piłkarze Bayernu Monachium zakwalifikowali się w środę do finału Pucharu Niemiec, wygrywając na wyjeździe po dogrywce 1-0 z Schalke Gelsenkirchen. Dzień wcześniej awans wywalczył Werder Brema.

Włoscy internauci w większości nigdy specjalnie nie darzyli Silvio Berlusconiego sympatią. Ale stworzona na Facebooku strona "fanów" człowieka, który zaatakował w niedzielę włoskiego premiera, to dla jego stronników jeden krok za daleko. Samolot An-26 polskiej firmy wylądował przymusowo na zamarzniętym jeziorze Ulemiste, gdy nie udała się próba lądowania na lotnisku w stolicy Estonii Tallinie. Ranny pilot trafił do szpitala. Pięć innych osób na pokładzie nie odniosło obrażeń. Po katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego Polska próbuje znaleźć sens tej tragedii - pisze niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung". Zauważa, że Rosji postawiono przed oczyma zbrodnię katyńską w sposób, który uniemożliwia odwrócenie wzroku.Wyprzedził prezydentów i premierów, terrorystów, pisarzy i sportowców, choć w ciągu ostatnich 10 lat wydał tylko jedną płytę (i to w 2001!), a mówiono o nim głównie w związku z aferami pedofilskimi. Michael Jackson, jak Lenin czy Elvis, jest najwyraźniej wiecznie żywy – to jego wybraliście człowiekiem dekady. To był z pewnością rok Justyny Kowalczyk. Mistrzyni świata, zdobywczyni Pucharu Świata, nie mieliśmy w historii sportów zimowych lepszej zawodniczki niż narciarka z Kasiny Wielkiej. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku też będziemy się cieszyć z sukcesów Justyny. Doświadczony obrońca Jacek Kowalczyk podpisał w środę dwuletni kontrakt z pierwszoligowym GKS Katowice. 29-letni piłkarz występował ostatnio w Odrze Wodzisław, spadkowiczu z Ekstraklasy.

Berlusconi nie poda się do dymisji, jeśli zostanie skazany


Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył, że nie poda się do dymisji, jeżeli otrzyma wyrok skazujący w jednym z jego procesów, które zostaną wkrótce wznowione.

Berlusconi: sędziowie i prokuratorzy to komuniści


Premier Włoch Silvio Berlusconi powiedział w publicznej telewizji RAI, że "prawdziwą włoską anomalią" są sędziowie i prokuratorzy "komuniści". Szef rządu zadzwonił we wtorkowy wieczór do studia programu publicystycznego trzeciego kanału tej telewizji.

Grecja: 39 proc. obywateli chętnych do udziału w protestach


Większość Greków sprzeciwia się ostrym środkom zaradczym, zaaprobowanym przez rząd w Atenach w celu poprawy kondycji finansowej kraju, ale tylko 39 proc. obywateli Grecji wyraża chęć uczestnictwa w protestach przeciw cięciom budżetowym - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu.

Przeciszewski: papież zajął radykalne stanowisko ws. pedofilii


- Bardzo dobrze, że Benedykt XVI zajął bardzo radykalne stanowisko w sprawie praktyk pedofilskich i homoseksualnych w Kościele irlandzkim - powiedział prezes KAI, Marcin Przeciszewski, komentując list papieża wystosowany do katolików w Irlandii.

Bułgaria: 75 mln euro za zamknięcie reaktorów


Bułgaria otrzyma w przyszłym roku od UE 75 mln euro w ramach dodatkowych odszkodowań za przedterminowe zamknięcie starszych reaktorów atomowych w elektrowni w Kozłoduju nad Dunajem - poinformowało radio publiczne, powołując się na europosła Iwajło Kałfina.

nasze kancelaria organizuje gówno szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje cannabis szkoły i wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym

jednodniowe wycieczki szkolne

uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawka szkoły na każdą fundusze plus w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także marycha szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego