US Open: Zwycięstwo miksta Matkowski-Raymond


Marcin Matkowski i Amerykanka Lisa Raymond awansowali do ćwierćfinału gry mieszanej w wielkoszlemowym turnieju tenisowym US Open (z pulą nagród 21,6 mln dol.).

Związek zawodowy pocztowców CWU (Communication Workers Union) potwierdził w czwartek wieczór, że w najbliższym tygodniu nasili akcję strajkową, uprzedzając pracodawcę o nowym, trzydniowym strajku poczty od czwartku do soboty włącznie. Prawdopodobnie "w ciągu dwóch, trzech tygodni" sąd w szwajcarskiej Bellinzonie podejmie decyzję w sprawie apelacji Romana Polańskiego. Adwokaci reżysera odwołali się od decyzji szwajcarskiego ministerstwa sprawiedliwości, które nie zezwoliło na jego zwolnienie za kaucją. Cracovia nie tylko pozyskuje, ale także czyści swoją kadrę. Na roczne wypożyczenie do Górnika Zabrze powędrował prawy obrońca Przemysław Kulig. Oprócz niego na Roosevelta trafił również Mariusz Dzienis - były gracz Jagiellonii Białystok.Nie przygotowanie i dyspozycja zawodników, a pogoda zdecydowała o tym, kto stanął na olimpijskim podium w biathlonowym sprincie w Whistler. Tomasz Sikora, który uplasował się na 29. miejscu, z trasy schodził smutny, przybity i wyraźnie zawiedziony. Już zauważyłem, że dużo ludzi zaczęło chodzić w maskach. Sam się zastanawiam, czy takiej nie kupić – relacjonuje w rozmowie z tvn24.pl Jura Kowalczuk z Równego na Ukrainie. U naszych wschodnich sąsiadów panuje chaos informacyjny, bo politycy i służba zdrowia podają sprzeczne informacje dotyczące ofiar wirusa A/H1N1. Władze w Kijowie ogłosiły na zachodzie kraju kwarantannę. Rozpoczął się ostatni etap instalacji 100-tonowej kopuły, która ma zahamować znaczną część wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej. Inżynierowie za pomocą rury łączą ją ze zbiornikiem na surowiec.

Barack Obama zapowiedział, że wyciągnie konsekwencje wobec członków jego administracji, którzy dopuścili do zaniedbań, w wyniku jakich obywatel Nigerii nieomal wysadził w powietrze samolot linii Northwest Airlines. Prezydent USA zapowiedział też, że na lotniskach wprowadzone będą nowe środki bezpieczeństwa.

Wskazany przez polski rząd na następcę Danuty Huebner jako polski komisarz ds. regionalnych Paweł Samecki zostanie przesłuchany przez komisję rozwoju regionalnego Parlamentu Europejskiego 2 września - dowiedziała się PAP w środę w Parlamencie Europejskim. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez oświadczył, że polecił dwóm myśliwcom F-16 przechwycenie amerykańskiego samolotu wojskowego, który dwukrotnie naruszył wenezuelską przestrzeń powietrzną.

Litewscy lekarze odnotowali pierwszy miertelny przypadek grypy A/H1N1. Na Wgrzech tymczasem ogoszono epidemi zwykej grypy. Policja sprawdziła wnętrze International Convention Centre w Kapsztadzie, gdzie dzisiaj po południu odbędzie się losowaniu finałów piłkarskich mistrzostw świata. Fałszywy alarm bombowy wywołał jeden z dziennikarzy. Na skutek kryzysu gospodarczego, w ubiegłym roku o 1,5 proc. w porównaniu z rokiem 2007 zmniejszyły się emisje gazów cieplarnianych w Unii Europejskiej - wynika z opublikowanych najnowszych, wstępnych danych Europejskiej Agencji Środowiska (EEA).W rosyjskim Kraju Stawropolskim deputowany do Dumy miasta Michajłowska jest podejrzewany o zgwałcenie 13-letniego dziecka. Jak podaje serwis newsru.com, dziewczynka po całym zdarzeniu otrzymała dużą sumę pieniędzy i twierdzi, że seks z politykiem był dobrowolny. 37 rannych, w tym 18 policjantów - taki jest bilans gwałtownych zamieszek w miasteczku Rosario, w Kalabrii na południu Włoch, gdzie trwają starcia między setkami imigrantów z krajów Trzeciego Świata a miejscową ludnością. Coraz liczniejsze siły policyjne starają się opanować kompletny chaos i zamieszki. Zaginiony przed tygodniem w Algierii Izraelczyk, został prawdopodobnie porwany przez Al-Kaidę w Afryce Północnej - informuje arabski dziennik "Aszark Al-Awsat".

Skaradziono dane - banki wycofuj 100 tys. kart


Niemieckie banki wymieni ponad 100 tysicy kart kredytowych w zwizku z podejrzeniem kradziey danych zakodowanych na kartach - informuj w rod niemieckie media.

Brytyjski rząd zaoszczędzi miliony funtów


W ramach zmniejszania własnych wydatków konserwatywny gabinet Davida Camerona postanowił utemperować ekspansję rządowych portali, ogłaszając zamknięcie 600 spośród nich - donoszą piątkowe media brytyjskie.

Kristian Forsberg


Reprezentacja Polski przesunęła się z 58. na 57. miejsce w najnowszym rankingu Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej (FIFA). W czołówce listy światowej bez zmian - prowadzi Hiszpania przed Brazylią i Holandią. Na dziesiątą pozycję z 24. awansował Egipt.

Kuba: postępy w dialogu Kościół-państwo ws. więźniów sumienia


Po rozmowach hierarchów kubańskiego Kościoła z prezydentem Raulem Castro kubańska Rada Państwa zapowiedziała przeniesienie 26 chorych więźniów politycznych do szpitali i inne "gesty humanitarne".

Ferrari liczy na regularne punkty Fisichelli


Włoch Giancarlo Fisichella zastąpi w bolidzie Ferrari przechodzącego rekonwalescencję Felipe Messe, który uległ wypadkowi podczas GP Węgier. Fisichella nie ukrywa, że ściganie się w barwach teamu z Maranello, było jego marzeniem. Umowa podpisana pomiędzy kierowca i zespołem obowiązuję do końca trwającego sezonu.

nasze kancelaria organizuje gówno szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje cannabis szkoły i wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym

jednodniowe wycieczki szkolne

uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawka szkoły na każdą fundusze plus w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także marycha szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego