Triumf Polańskiego obowiązkową rekompensatą?


Włoska prasa zastanawia się, czy Srebrny Niedźwiedź festiwalu w Berlinie dla Romana Polańskiego za najlepszą reżyserię to tylko uznanie dla jego filmu "Autor widmo", czy też próba zadośćuczynienia.

Pierwsze spotkanie "grupy mędrców", która ma zająć się przygotowaniem koncepcji strategicznej reformy Sojuszu Północnoatlantyckiego, odbyło się w Kwaterze Głównej NATO w Brukseli. Wśród nich był wybrany do tej grupy były szef polskiej dyplomacji Adam Daniel Rotfeld. Zdaniem agencji ratingowej Fitch rozszerzenie strefy euro na kraje Europy Środkowej i Wschodniej znacząco się opóźni. Według Fitch Ratings wywołał to światowy kryzys finansowy, który przyczynił się do zwiększenia deficytu budżetowego krajów UE. Ministrowie pracy krajów UE przyjęli dyrektywę, która ma ograniczyć skalę obrażeń i infekcji na skutek zacięcia się skalpelem czy ukłucia igłą przez pracowników służby zdrowia. Liczba takich wypadków w całej UE przekracza milion rocznie.Trener zespołu NBA Washington Wizards Flip Saunders ma dosyć zamieszania związanego ze sprawą Gilberta Arenasa, który został bezterminowo zawieszony za przyniesienie broni do hali. W meczu 19. kolejki Ekstraklasy Korona Kielce gości Polonię Bytom. Gospodarze liczą na drugie kolejne zwycięstwo na swoim stadionie. Tom Hilde zdobył tytuł mistrza Norwegii w skokach narciarskich na igelicie. W konkursie nie startowali czołowi norwescy skoczkowie w tym Anders Jacobsen i Johan-Remen Evensen, którzy brali w tym czasie udział w Letniej Grand Prix w japońskiej Hakubie.

Przewodniczący MKOl Jacques Rogge zamknął 21. zimowe igrzyska olimpijskie w Vancouver, które określił jako "wspaniałe i bardzo przyjazne". W hali BC Place zgasł znicz olimpijski.

Liczba mieszkańców Niemiec zmniejszyła się w ciągu roku o 260 tysięcy i wyniosła 81,9 miliona na dzień 31 marca 2009 r. - podał niemiecki Federalny Urząd Statystyczny w Wiesbaden. Na nietypową pomoc podczas piątkowej walki z Brytyjczykiem Ryanem Rhodesem o zawodowe mistrzostwo Europy w wadze junior średniej może liczyć włoski bokser Luca Messi. W jego narożniku w Sheffield będzie... ksiądz.

Kimi Raikkonen byskawicznie odnis si do plotek czcych go z przenosinami do teamu Brawn/Mercedes. Fiski kierowca zdecydowanie zaprzeczy, jakoby mia wraz z Nico Rosbergiem zasiada za kierownic niemieckiej ekipy. 78 osób nie żyje - to ostatni bilans trzęsienia ziemi w Chile. Potężne wstrząsy o sile 8,8 stopni w skali Richtera nawiedziły region w sobotę nad ranem. Jak poinformowało lokalne radio, wstrząsy wywołały tsunami, które spowodowało poważne zniszczenia na wyspach Juan Fernandez. Litewscy Polacy od lat skarżą się na zakaz używania nazwisk w oryginalnej, polskiej pisowni. Litewski rząd planuje to zmienić.Co najmniej siedem osób zginęło, a około 20 zostało rannych, gdy w Górnej Adydze na północy Włoch wykoleił się pociąg osobowy. Do wypadku doszło w pobliżu miasta Bolzano, a przyczyną było osunięcie się ziemi na tory. Ratownicy dotarli do rozbitego w poniedziałek w górach Hindukusz, na północ od Kabulu, wraku afgańskiego samolotu pasażerskiego An-24, na którego pokładzie znajdowały się 44 osoby. Odnaleźli czarną skrzynkę oraz większość ciał pasażerów. Przed godziną 23. w środę piłkarze i kibice Bayernu Monachium świętowali awans do półfinału Ligi Mistrzów, a cztery godziny później niemiecki klub ogłosił, że wszystkie bilety na mecz tej fazy rywalizacji z Olympique Lyon już zostały sprzedane.

Wypadek polskiego autokaru na Słowacji


Dwie osoby zostały ciężko ranne, a 25 kolejnych doznało niegroźnych obrażeń w wypadku polskiego autokaru na Słowacji. Jechali nim studenci geografii z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - poinformowała rzeczniczka uczelni Magdalena Ochwat.

Zespół Rasiaka w ćwierćfinale Pucharu Anglii


FC Reading, w którym występuje Grzegorz Rasiak, awansował w środę do ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Anglii. W powtórzonym meczu ćwierćfinałowym pokonał na wyjeździe West Bromwich Albion 3-2, po dogrywce. Polak był rezerwowym i nie pojawił się na boisku.

Opóźnienia w obsadzie stanowisk w administracji Obamy


Chociaż od objęcia rządów przez prezydenta Obamę minęło już przeszło siedem miesięcy, ponad połowa kierowniczych stanowisk w jego administracji pozostaje nie obsadzona.

Kopernik zrehabilitowany przez Kościół


"Kopernik zrehabilitowany, Kościół urządził mu pochówek godny bohatera" - tak "La Repubblica" w niedzielę relacjonuje uroczystości w bazylice we Fromborku. Włoska gazeta podkreśla, że ceremonia ta ma wielkie znaczenie dla relacji między wiarą a rozumem.

Zmiany w hokejowej kadrze przed MŚ w Lublanie


Trener hokejowej reprezentacji Polski Wiktor Pysz powołał sześciu rezerwowych hokeistów na zgrupowanie przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata I Dywizji w Lublanie.

nasze kancelaria organizuje gówno szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje cannabis szkoły i wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym

jednodniowe wycieczki szkolne

uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawka szkoły na każdą fundusze plus w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także marycha szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego