To bardzo realne: Witalij Rodionow za Kriwecem do Lecha!


W poznańskim klubie powoli kończy się długi serial z poszukiwaniem wartościowego wsparcia w ofensywie dla Roberta Lewandowskiego. Wkrótce "Kolejorza" wzmocnić może napastnik, który znacznie podniesie wartość ataku drużyny. Mowa o Witaliju Rodionowie, czołowym napastniku BATE Borysów.

Afgański cywil zginął w mieście Kunduz na północy kraju, gdy wbrew ostrzeżeniom jego samochód zbliżył się z dużą szybkością do kolumny niemieckich pojazdów wojskowych i został ostrzelany - poinformował komendant policji prowincji Kunduz Mohammad Rasak Jakubi. Niedzielny mecz Scottish Premier League pomidzy Dundee United a Celtikiem Glasgow by wyjtkowy dla bramkarza z Parkhead, ukasza Zauski, bowiem zmierzy si ze swoimi byymi kolegami z druyny. Polski golkiper wpuci jednak dwa gole, a jego Celtic przegra 1:2. Na pokładzie uprowadzonego dziś chemikaliowca bandery brytyjskiej jest Polak - poinformował zastępca rzecznika prasowego MSZ Grzegorz Jopkiewicz. Porwany Polak to mężczyzna w wieku 49 lat, pracujący na statku jako starszy mechanik.W piątek zostanie rozegrane pierwsze ćwierćfinałowe spotkanie Pucharu ETTU, w którym Bogoria Grodzisk zmierzy się z TTC Grenzau. W podwarszawskiej miejscowości jest już Cheung Yuk, dzisiaj gwiazda polskiej drużyny, a w przeszłości reprezentant niemieckiego Grenzau. Delegacja Parlamentu Europejskiego przebywała od czwartku do soboty na Białorusi, by zapoznać się z sytuacją wobec sygnałów o nasileniu się tam represji wobec organizacji pozarządowych. Bramkarz RPA Itumeleng Khune po remisie z Meksykiem (1-1) w inauguracyjnym meczu mistrzostw świata nie krył rozczarowania słabym dopingiem rodaków. Natomiast szef komitetu organizacyjnego Danny Jordaan chwalił atmosferę.

Brytyjscy żołnierze ćwiczyli strzelanie na... makietach meczetów. Nic dziwnego, że środowiska muzułmańskie poczuły się urażone. Po ich protestach brytyjskie ministerstwo obrony zgodziło się usunąć kontrowersyjne obiekty.

Ci wszyscy, którzy przez dziesięciolecia walczyli w Polsce o demokrację, mogą być zadowoleni - tak wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich skomentował przewodniczący Parlamentu Europejskiego (PE) Jerzy Buzek. Stany Zjednoczone nie zamierzają wysyłać sił zbrojnych do Jemenu i Somalii, aby pomóc tamtejszym władzom w walce z muzułmańskimi rebeliantami i Al-Kaidą - zapewnił prezydent USA Barack Obama w wywiadzie dla tygodnika "People".

Podczas sobotnich obchodów Dnia Stron Ojczystych w Berlinie dało się słyszeć różnice pomiędzy kanclerz Niemiec Angelą Merkel a szefową Zawiązku Wypędzonych (BdV) Eriką Steinbach - ocenia dzisiejszy niemiecki dziennik "Die Welt". Premier Włoch Silvio Berlusconi oświadczył, że być może nawet 10 milionów obywateli jego kraju jest podsłuchiwanych. - To rekord świata - podkreślił. Superoferta Chelsea dla Atletico Madryt w sprawie zakupu Sergio Aguero nadeszła za późno. Hiszpanie zamierzają wystawić swojego napastnika w środowym meczu Ligi Mistrzów i nie skusi ich nawet 57 milionów euro, jakie oferują "The Blues".Burmistrz jordańskiego miasta Mazar oświadczył w niedzielę, że na prośbę rządu zrezygnował z planu nazwania nowego osiedla imieniem byłego irackiego dyktatora Saddama Husajna. Huragan Jimena, zagrażający wybrzeżom Meksyku, znacznie osłabł, ale nadal niesie ze sobą ulewy i wichury o prędkości do 175 km na godzinę. Jeszcze w nocy Jimena miał siłę czterech i trzech stopni w skali Saffira-Simpsona i uznawany był za najsilniejszy w tym roku. Rano osłabł do poziomu dwóch stopni. Wisła Kraków zdecydowała, że jeszcze w tym tygodniu prowadzona będzie sprzedaż karnetów na rundę wiosenną Ekstraklasy. Będzie je można kupić po obniżonych cenach - 120 i 80 zł. Klub obniża ceny karnetów, choć schodzą dobrze.

F1: Tylko cztery zespoy maj pene skady


Tylko cztery teamy Formuy 1: Red Bull-Renault, Ferrari, McLaren-Mercedes i Williams maj ju pene skady na przyszoroczne mistrzostwa wiata. Pi kolejnych zatrudnio dotychczas po jednym kierowcy, w tym Renault, ktre zatrudnio Roberta Kubic.

Szwajcaria: udaremniony zamach na ośrodek IBM


Szwajcarska policja zatrzymała dwóch mężczyzn i kobietę, podejrzanych o planowanie zamachu bombowego na ośrodek badawczy IBM koło Zurychu - informują szwajcarskie media.

Rzuci si w apy niedwiedzia


Do niebezpiecznego zdarzenia doszo w szwajcarskim parku niedwiedzi. Mczyzna zosta ranny po tym, jak wdrapa si na ogrodzenie i wskoczy do zagrody zwierzcia.

PŚ: Janka wygrał superkombinację w Beaver Creek


Szwajcar Carlo Janka wygrał w amerykańskim Beaver Creek superkombinację zaliczaną do klasyfikacji Pucharu Świata.

Bandera nie będzie bohaterem. Dlaczego? Bo nie był obywatelem


Doniecki okręgowy sąd administracyjny uznał, że dekret o nadaniu Stepanowi Banderze tytułu Bohatera Ukrainy jest sprzeczny z prawem, bo Bandera nie był obywatelem Ukrainy. Odznaczenie to nadał mu poprzedni prezydent kraju Wiktor Juszczenko.

nasze kancelaria organizuje gówno szkoły dodatkowo wycieczki na rzecz dzieci także grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od czasu codziennych zajęć szkolnych. W środku ofercie posiadamy rozległy dobór miejsc na rozkład zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym nasze gabinet organizuje cannabis szkoły i wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne również holender szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od chwili codziennych zajęć szkolnych. Wewnątrz ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na układ zielonych szkół także wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym

jednodniowe wycieczki szkolne

uznaniem plus zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki pouczający jednodniowe plus tanie wycieczki szkolne. Nasze kancelaria zorganizuje udane wycieczki szkolne plus trawka szkoły na każdą fundusze plus w środku dowolnym regionie Własny. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego uznaniem także zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. Wewnątrz ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe dodatkowo tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także marycha szkoły na każdą fundusz także do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego